# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## AGADOS ADAM 17 -2018

![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286.jpg)
- *ID*: 116680 (116680)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Lampor sönder
* Saknas vinterhjul
* Påskjutsbromsen behöver ses över
* Skador bucklor förekommer
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Fordonstillverkare | Agados |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Flerfärgad |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 📅 Fordonsår | 2018 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2024-10-21 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-10-31 |
| 🏢 Station | Besikta Västervik |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 195/55R10C98NS2R1 |
| 🛞 Däck bak | 195/55R10C98NS2R1 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 7,578 m |
| 📏 Höjd | 1 m |
| ↔️ Bredd | 2,17 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 092 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 500 kg |
| ⚖️ Maxlast | 2 408 kg |
| 🔢 Antal axlar | 3 |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2018-06-12 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2025-11-14 |
| 📅 Första gången i trafik | 2018-06-27 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-11-04 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- *Ledande bud (exkl. moms)*: 40 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 50 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.
- *Övrigt*: PRO-objekt skall betalas via faktura eller Swish.

Har du vunnit ett PRO-produkt så kommer du få ett separat mail gällande just den produkten.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-2.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-3.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-4.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-5.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-6.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-7.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-8.jpg)
![AGADOS ADAM 17 -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/286-9.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 6406
- *Namn*: . (Split)


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/116680/fordon/agados-adam-17-2018.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/116680/fordon/agados-adam-17-2018
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
