# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## VOLVO T + S80 -2001 | BENSIN

![VOLVO T + S80 -2001 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images//0.jpg)
- *ID*: 116876 (116876)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Stockholm (Stockholm)

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Volvo |
| 📝 Handelsbeteckning | T + S80 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | #000099 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Personbil |
| 📅 Fordonsår | 2001 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 295 007 km |
| ✅ Senast godkänd | 2024-12-10 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-02-28 |
| 🏢 Station | Carspect Stockholm Vårby Allé |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | MK1 |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 138 hk |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Bensin |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 215/55R16 91W |
| 🛞 Däck bak | 215/55R16 91W |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 4,85 m |
| ↔️ Bredd | 1,84 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 610 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 2 040 kg |
| ⚖️ Maxlast | 430 kg |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 1 800 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2001-08-16 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2023-09-27 |
| 📅 Första gången i trafik | 2001-08-31 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-07-18 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 1 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 1 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Stockholm (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.
- *Övrigt*: PRO-objekt skall betalas via faktura eller Swish.
Har du vunnit ett PRO-produkt så kommer du få ett separat mail gällande just den produkten.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![VOLVO T + S80 -2001 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images//0.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 5799
- *Namn*: Budi Pro (Split)


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/116876/fordon/volvo-t-s80-2001-bensin.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/116876/fordon/volvo-t-s80-2001-bensin
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
