# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport

![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7.jpg)
- *ID*: 117403 (7/117403)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Alvesta (Kronoberg)

---

### Beskrivning

```markdown
Bilsläp från Hapert tre-axlat med grå presenning. Utrustad med surrningsöglor längs sidorna och BPW-axlar.
Släpet är utrustat med en tredje axel för tyngre last arbetet utfört av Brandt i Lagan. (Ej regbes med 3 axlar)
(Ramper och handtruck på flaket  ingår ej, i köp)
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Fordonstillverkare | Hapert V2700 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Grå |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 📅 Fordonsår | 2008 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2023-08-03 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2025-08-31 |
| 🏢 Station | Bilprovningen Värnamo |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | INT |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 195/50R13C |
| 🛞 Däck bak | 195/50R13C |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 7 m |
| ↔️ Bredd | 2,06 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 750 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 2 700 kg |
| ⚖️ Maxlast | 1 950 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2009-05-07 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2024-09-04 |
| 📅 Första gången i trafik | 2009-09-28 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2024-04-17 |
| 🚫 Körförbud | Ja |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-11-06 10:11 (Svensk tidszon)

- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 4000 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 5000 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-11-06 10:11 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Alvesta (Kronoberg)
- *Utlämningsadress*: Alvesta
- *Visning*: Enligt ö.k. med daniel.erlandson@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Daniel Erlandsson
- *Ort/Ansvar*: Alvesta, Kronobergs län
- *E-post*: daniel.erlandsson@budi.se
- *Telefon*: 0738-83 47 93

---

### Alla bilder
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-2.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-3.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-4.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-5.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-6.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-7.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-8.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-9.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-10.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-11.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-12.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-13.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-14.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-15.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-16.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-17.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-18.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-19.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-20.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-21.jpg)
![HAPERT V2700 trailer täckt bilsläp, transport](https://media.budi.se/auctionobjects/images/saxbjerfordon1/7-22.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 5835
- *Namn*: Fordon & Tillbehör


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/117403/fordon/hapert-v2700-trailer-tackt-bilslap-transport.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/117403/fordon/hapert-v2700-trailer-tackt-bilslap-transport
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
