# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL

![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296.jpg)
- *ID*: 117646 (296/117646)
- *Kategori*: Lastbilar
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2026-03-31
* Mätarställning: 421338 km
* Antal nycklar: 2


**Påbyggnation**
* Tillverkare: JOAB
* Typnummer: L20-5200 AA
* Serie nummer: 2020111
* Tillverkningsår: 201

**Utrustning**
* luft/luft
* Backkamera

**Anmärkningar (se bilder)**
* Buckla (Se bild)
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Lastbilstillverkare | Volvo |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Grön |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 📅 Fordonsår | 2017 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2025-04-03 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-03-31 |
| 🏢 Station | Volvo Truck Center Sweden Ab |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | Euro 6 |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 413 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 10 837 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 385/55R22.5 |
| 🛞 Däck bak | 315/70R22.5 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 7,965 m |
| 📏 Höjd | 3 m |
| ↔️ Bredd | 2,545 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 11 568 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 27 000 kg |
| ⚖️ Maxlast | 15 432 kg |
| 🔢 Antal axlar | 3 |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 60 000 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2018-02-09 |
| 📅 Statusdatum | 2018-03-27 |
| 📅 Första gången i trafik | 2018-03-27 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2018-02-09 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 425 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 531 250 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 25000 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 31250 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-10-01 00:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.
- *Övrigt*: PRO-objekt skall betalas via faktura eller Swish.

Har du vunnit ett PRO-produkt så kommer du få ett separat mail gällande just den produkten.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-2.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-3.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-4.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-5.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-6.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-7.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-8.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-9.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-10.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-11.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-12.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-13.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-14.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-15.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-16.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-17.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-18.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-19.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-20.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-21.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-22.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-23.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-24.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-25.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-26.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-27.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-28.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-29.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-30.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-31.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-32.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-33.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-34.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-35.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-36.jpg)
![VOLVO FMX 410 6*2 -2017 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/YWD984ewgwfbwr3/296-37.jpg)

### Alla videor
- https://customer-s3vevrjjpwp0layx.cloudflarestream.com/80d0ea1afb6360f77aa40205f644d06e/iframe?poster=https%3A%2F%2Fcustomer-s3vevrjjpwp0layx.cloudflarestream.com%2F80d0ea1afb6360f77aa40205f644d06e%2Fthumbnails%2Fthumbnail.jpg%3Ftime%3D%26height%3D600

---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 6056
- *Namn*: . (Split)


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/117646/lastbilar/volvo-fmx-410-62-2017-diesel.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/117646/lastbilar/volvo-fmx-410-62-2017-diesel
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
