# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## KRONE SDR 27 ELFT 2 -2006

![KRONE SDR 27 ELFT 2 -2006](https://media.budi.se/auctionobjects/images//0.jpg)
- *ID*: 121376 (121376)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Fordonstillverkare | Krone |
| 📝 Handelsbeteckning | SDR 27 ELFT 2 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Grön |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 📅 Fordonsår | 2006 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2025-04-14 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-04-30 |
| 🏢 Station | Besikta Stockholm-länna |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck bak | 358/65R22.5 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 14 m |
| ↔️ Bredd | 2,6 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 9 170 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 42 000 kg |
| ⚖️ Maxlast | 32 830 kg |
| 🔢 Antal axlar | 3 |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2006-05-26 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2025-10-01 |
| 📅 Första gången i trafik | 2007-05-23 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-11-06 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-11-01 00:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 0 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 0 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 1 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 1 kr


---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2025-11-01 00:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.
- *Övrigt*: PRO-objekt skall betalas via faktura eller Swish.
Har du vunnit ett PRO-produkt så kommer du få ett separat mail gällande just den produkten.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![KRONE SDR 27 ELFT 2 -2006](https://media.budi.se/auctionobjects/images//0.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 4563
- *Namn*: Budi Pro


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/121376/fordon/krone-sdr-27-elft-2-2006.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/121376/fordon/krone-sdr-27-elft-2-2006
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
