# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN

![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398.jpg)
- *ID*: 128440 (398/128440)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
Endast vinterhjul
Ingen servicebok, osäker servicehistorik
Sprickor i vindruta
Hittade inga skador
1 nyckel
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Mercedes-Benz |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Svart |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Personbil |
| 📅 Fordonsår | 2016 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 173 860 km |
| ✅ Senast godkänd | 2025-08-27 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-10-31 |
| 🏢 Station | Bilprovningen Märsta |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | 6 |
| 🏎️ Maxhastighet | 250 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 577 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 5 461 cm³ |
| ⛽ Drivmedel | Bensin |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 285/40 ZR22 110Y XL |
| 🛞 Däck bak | 285/40 ZR22 110Y XL |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 5,162 m |
| 📏 Höjd | 1,947 m |
| ↔️ Bredd | 1,982 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 2 700 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 290 kg |
| ⚖️ Maxlast | 590 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2016-02-23 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2025-12-05 |
| 📅 Första gången i trafik | 2016-04-27 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2022-11-02 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-02-02 00:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 11900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 14875 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-02-02 00:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.
- *Övrigt*: PRO-objekt skall betalas via faktura eller Swish.

Har du vunnit ett PRO-produkt så kommer du få ett separat mail gällande just den produkten.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-2.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-3.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-4.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-5.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-6.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-7.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-8.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-9.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-10.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-11.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-12.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-13.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-14.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-15.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-16.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-17.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-18.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-19.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-20.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-21.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-22.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-23.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-24.jpg)
![MERCEDES-BENZ AMG GLS 63 -2016 | BENSIN](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linus/398-25.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 4145
- *Namn*: .


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/128440/fordon/mercedes-benz-amg-gls-63-2016-bensin.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/128440/fordon/mercedes-benz-amg-gls-63-2016-bensin
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
