# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp

![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402.jpg)
- *ID*: 129212 (1/129212)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2026-11-30
* Mätarställning: ca 175 500 km
* Antal nycklar: 1 st
* Servicebok: Finns, se bilder
* Däck: Sommar- och vinterhjul (Vinterhjul monterat)

**Tipp**
* Tillverkare: Autokross
* Artikelnummer: 95646511
* Tillverkningsdatum: 2010-06

**Utrustning**
* 3-sits
* Blixtljus
* Extraljus fram och bak
* AC
* Sätvärme
* Dragkrok

**Anmärkningar**
* Se bilder 


Se mer information under egenskaper nedan...
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | VW PICKUP EH 2,0 |
| 📝 Handelsbeteckning | PICKUP EH 2,0 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 📅 Fordonsår | 2 011 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 173 938 km |
| ✅ Senast godkänd | 2025-10-13 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-11-30 |
| 🏢 Station | Bilprovningen Östhammar |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏎️ Maxhastighet | 156 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 138 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 1 968 cm3 |
| ⚙️ Växellåda | Manuell |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 205/65R16C 103T |
| 🛞 Däck bak | 205/65R16C 103T |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 100 m |
| 📏 Höjd | 100 m |
| ↔️ Bredd | 20 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 2 112 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 000 kg |
| ⚖️ Maxlast | 888 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 2 500 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2010-07-07 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2022-03-29 |
| 📅 Första gången i trafik | 2010-08-16 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2026-01-23 |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-28 10:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 20 500 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 25 625 kr
- *Antal bud*: 1
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 7900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 9875 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-28 10:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Budhistorik
| Belopp (exkl. moms) | Belopp (inkl. moms) | Datum | Autobud | Budgivare |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 20 500 kr | 25 625 kr | 2026-05-13 10:04 | Nej | 1 |

---

### Alla bilder
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-2.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-3.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-4.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-5.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-6.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-7.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-8.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-9.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-10.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-11.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-12.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-13.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-14.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-15.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-16.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-17.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-18.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-19.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-20.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-21.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-22.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-23.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-24.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-25.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-26.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-27.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-28.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-29.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-30.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-31.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-32.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-33.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-34.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-35.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-36.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-37.jpg)
![Pickup Volkswagen Transporter 2.0 TDI -2011 | Tipp](https://media.budi.se/auctionobjects/images/linuffsdfdgs/402-38.jpg)

### Alla videor
- https://customer-s3vevrjjpwp0layx.cloudflarestream.com/68818217461dd1cc8563a65d983e853b/iframe?poster=https%3A%2F%2Fcustomer-s3vevrjjpwp0layx.cloudflarestream.com%2F68818217461dd1cc8563a65d983e853b%2Fthumbnails%2Fthumbnail.jpg%3Ftime%3D%26height%3D600

---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 8097
- *Namn*: Skåpbil


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129212/fordon/pickup-volkswagen-transporter-2-0-tdi-2011-tipp.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129212/fordon/pickup-volkswagen-transporter-2-0-tdi-2011-tipp
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
