# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil MERCEDES-BENZ 639/4 VITO -2012 | DIESEL - Defekt motor - RENOVERINGSOBJEKT

![Personbil MERCEDES-BENZ 639/4 VITO -2012 | DIESEL - Defekt motor - RENOVERINGSOBJEKT](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/4.jpg)
- *ID*: 129564 (4/129564)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Mercedes-Benz |
| 📝 Handelsbeteckning | 639/4 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 📅 Fordonsår | 2012 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 388 185 km |
| ✅ Senast godkänd | 2025-02-12 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-03-31 |
| 🏢 Station | Bilprovningen Rosersberg |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | 5 |
| 🏎️ Maxhastighet | 182 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 161 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 2 143 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 205/65R16C 103H |
| 🛞 Däck bak | 205/65R16C 103H |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 5,008 m |
| 📏 Höjd | 1,902 m |
| ↔️ Bredd | 1,906 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 2 066 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 050 kg |
| ⚖️ Maxlast | 984 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 2 000 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2012-01-26 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2025-02-26 |
| 📅 Första gången i trafik | 2012-09-03 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-02-19 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:06 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 5 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 5 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:06 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil MERCEDES-BENZ 639/4 VITO -2012 | DIESEL - Defekt motor - RENOVERINGSOBJEKT](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/4.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7190
- *Namn*: Invautokk (Split)


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129564/fordon/personbil-mercedes-benz-6394-vito-2012-diesel-defekt-motor-renoveringsobjekt.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129564/fordon/personbil-mercedes-benz-6394-vito-2012-diesel-defekt-motor-renoveringsobjekt
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
