# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil AUDI A6 AVANT 2,4 -2000 | BENSIN, Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.

![Personbil AUDI A6 AVANT 2,4 -2000 | BENSIN, Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/9.jpg)
- *ID*: 129569 (9/129569)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
Säljes i befintligt skick med dess brister och
fel. Ingen garanti eller återköp då säljaren är
ett konkursbo.
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Audi |
| 📝 Handelsbeteckning | A6 AVANT 2,4 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Svart |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Personbil |
| 📅 Fordonsår | 2000 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 209 635 km |
| ✅ Senast godkänd | 2019-06-14 |
| 🏢 Station | Opus Vallentuna |
| 📋 Senaste utfall | Underkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | UTG |
| ⚠️ Föreläggandedatum | 2022-09-19 |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 162 hk |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Bensin |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 205/55R16 91V |
| 🛞 Däck bak | 205/55R16 91V |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 4,8 m |
| ↔️ Bredd | 1,81 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 700 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 2 140 kg |
| ⚖️ Maxlast | 440 kg |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 1 700 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2000-03-15 |
| 📋 Fordonsstatus | Avregistrerad |
| 📅 Statusdatum | 2024-10-03 |
| 📅 Första gången i trafik | 2000-04-12 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2024-10-16 |
| 🚫 Körförbud | Ja |
| ❓ Statusorsak | UTFÖRT |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:11 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 2 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 2 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:11 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil AUDI A6 AVANT 2,4 -2000 | BENSIN, Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/9.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7015
- *Namn*: Invautokk


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129569/fordon/personbil-audi-a6-avant-24-2000-bensin-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129569/fordon/personbil-audi-a6-avant-24-2000-bensin-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
