# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil SAAB YS3F 9-3 LINCAR -2008 | DIESEL Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.

![Personbil SAAB YS3F 9-3 LINCAR -2008 | DIESEL Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/17.jpg)
- *ID*: 129577 (17/129577)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Saab |
| 📝 Handelsbeteckning | YS3F |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Svart |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Personbil |
| 📅 Fordonsår | 2008 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 243 825 km |
| ✅ Senast godkänd | 2023-09-20 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2024-10-31 |
| 🏢 Station | Opus Vallentuna |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | INT |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | Euro 5 |
| 🏎️ Maxhastighet | 195 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 118 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 1 910 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Manuell |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 195/65R15 91H |
| 🛞 Däck bak | 195/65R15 91H |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 4,77 m |
| 📏 Höjd | 1,543 m |
| ↔️ Bredd | 1,802 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 640 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 2 090 kg |
| ⚖️ Maxlast | 450 kg |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 1 500 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2008-10-30 |
| 📋 Fordonsstatus | Avregistrerad |
| 📅 Statusdatum | 2024-10-09 |
| 📅 Första gången i trafik | 2008-11-10 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2024-08-22 |
| 🚫 Körförbud | Ja |
| ❓ Statusorsak | UTFÖRT |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:19 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 2 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 2 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:19 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil SAAB YS3F 9-3 LINCAR -2008 | DIESEL Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/17.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7015
- *Namn*: Invautokk


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129577/fordon/personbil-saab-ys3f-9-3-lincar-2008-diesel-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129577/fordon/personbil-saab-ys3f-9-3-lincar-2008-diesel-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
