# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil VW SHARAN V6 COMF -2004 | BENSIN Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.

![Personbil VW SHARAN V6 COMF -2004 | BENSIN Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/19.jpg)
- *ID*: 129579 (19/129579)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Volkswagen |
| 📝 Handelsbeteckning | SHARAN V6 COMF |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Silver |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Personbil |
| 📅 Fordonsår | 2004 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 268 742 km |
| ✅ Senast godkänd | 2025-11-12 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2027-01-31 |
| 🏢 Station | Carspect Stockholm Vårby Allé |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | 2005 |
| 🏎️ Maxhastighet | 212 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 201 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 2 792 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Bensin |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 215/55R16 95W |
| 🛞 Däck bak | 215/55R16 95W |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 4,75 m |
| 📏 Höjd | 1,82 m |
| ↔️ Bredd | 1,81 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 910 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 2 470 kg |
| ⚖️ Maxlast | 560 kg |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 2 000 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2004-07-24 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2026-01-14 |
| 📅 Första gången i trafik | 2004-08-30 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-12-05 |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:21 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 3 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 3 000 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Ja

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:21 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil VW SHARAN V6 COMF -2004 | BENSIN Bilar med diverse brister och fel.ägda fordon Återtagna och hittade vmb.](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/19.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7015
- *Namn*: Invautokk


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129579/fordon/personbil-vw-sharan-v6-comf-2004-bensin-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129579/fordon/personbil-vw-sharan-v6-comf-2004-bensin-bilar-med-diverse-brister-och-felagda-fordon-atertagna-och-hittade-vmb
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
