# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil MERCEDES-BENZ 906 OK 35 SPRINTER -2011 | DIESEL

![Personbil MERCEDES-BENZ 906 OK 35 SPRINTER -2011 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/1026.jpg)
- *ID*: 129586 (26/129586)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
*OBJEKTET HAR UTGÅTT - INGA FLERA BUD BEAKTAS*

__OBJEKTET HAR UTGÅTT PGA OMSTÄNDIGHETER UTANFÖR BUDIS KONTROLL.__

__Det kan bero på ett av följande:__
- Objektets beskaffenhet har förändrats under auktionens gång
- Objektet har visat sig inte överensstämma med verkligheten
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Mercedes-Benz |
| 📝 Handelsbeteckning | 906 OK 35 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 📅 Fordonsår | 2011 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 393 867 km |
| ✅ Senast godkänd | 2020-12-30 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2022-02-28 |
| 🏢 Station | Opus Haninge Jordbro |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | INT |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | Euro 5b |
| 🌿 Euro miljöklass | Euro 5 |
| 🏎️ Maxhastighet | 149 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 161 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 2 143 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 235/65R16C |
| 🛞 Däck bak | 235/65R16C |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 7,05 m |
| 📏 Höjd | 2,95 m |
| ↔️ Bredd | 2,18 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 2 580 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 500 kg |
| ⚖️ Maxlast | 920 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |
| ⚖️ Släpvikt obromsad | 2 000 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2010-12-23 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2022-01-27 |
| 📅 Första gången i trafik | 2011-01-07 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-02-19 |
| 🚫 Körförbud | Ja |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:28 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet har utgått
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:28 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil MERCEDES-BENZ 906 OK 35 SPRINTER -2011 | DIESEL](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/1026.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7015
- *Namn*: Invautokk


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129586/fordon/personbil-mercedes-benz-906-ok-35-sprinter-2011-diesel.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129586/fordon/personbil-mercedes-benz-906-ok-35-sprinter-2011-diesel
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
