# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Personbil TRAILERGRUPPEN L 0751 -2001

![Personbil TRAILERGRUPPEN L 0751 -2001](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/1030.jpg)
- *ID*: 129590 (30/129590)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
*OBJEKTET HAR UTGÅTT - INGA FLERA BUD BEAKTAS*

__OBJEKTET HAR UTGÅTT PGA OMSTÄNDIGHETER UTANFÖR BUDIS KONTROLL.__

__Det kan bero på ett av följande:__
- Objektets beskaffenhet har förändrats under auktionens gång
- Objektet har visat sig inte överensstämma med verkligheten
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Varumärke | Trailergruppen L 0751 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Grå |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 📅 Fordonsår | 2001 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2021-07-13 |
| 🏢 Station | Besikta Åkersberga |
| 📋 Senaste utfall | Underkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | UTG |
| ⚠️ Föreläggandedatum | 2024-12-02 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 165/80R13 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 3,95 m |
| ↔️ Bredd | 1,77 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 240 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 750 kg |
| ⚖️ Maxlast | 510 kg |
| 🔢 Antal axlar | 1 |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2001-01-10 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2024-11-19 |
| 📅 Första gången i trafik | 2001-04-25 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2024-11-19 |
| 🚫 Körförbud | Ja |

---

### Budinformation
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:32 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Objektet har utgått
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 0 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 0 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- **_OBS_**: Auktionen är avslutad
- *Auktionsavslut*: 2026-01-01 11:32 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Personbil TRAILERGRUPPEN L 0751 -2001](https://media.budi.se/auctionobjects/images/invautokk/1030.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7015
- *Namn*: Invautokk


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/129590/fordon/personbil-trailergruppen-l-0751-2001.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/129590/fordon/personbil-trailergruppen-l-0751-2001
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
