# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Trailer Limetec Ppu 342 -2008

![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267.jpg)
- *ID*: 136713 (267/136713)
- *Kategori*: Lastbilar
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2027-01-31
* Tillverkare: Limetec
* Typnummer: PPU342
* Tillverkad: 2008
* Invändig längd: 13473 mm
* Invändig bredd: 2524 mm
* Invändig höjd: 2885 mm

**Utrustning**
* Öppningsbar sida

**Anmärkningar**
* Se bilder

Se mer information under egenskaper nedan...
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Lastbilstillverkare | Limetec |
| 📝 Handelsbeteckning | Limetec ppu 342 |
| 🔢 Modellnummer | ÖV 000400 |
| 🪪 VIN | YG9PPU3428S037653 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Tekniska specifikationer

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 💺 Antal säten | 0 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 🚗 Kaross | Skåp |
| 📅 Fordonsår | 2 008 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2026-02-13 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2027-01-31 |
| 🏢 Station | Opus Kungsängen-brunna Truck Center |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 🔤 Besiktningsgrupp | 12/12/12 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 385/55R22.5 |
| 🛞 Däck bak | 385/55R22.5 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 13 650 mm |
| ↔️ Bredd | 2 600 mm |
| ⚖️ Tjänstevikt | 9 970 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 42 000 kg |
| ⚖️ Maxlast | 32 030 kg |
| 🔢 Antal axlar | 3 |
| 📏 Axelavstånd | 1 360 mm |
| 📏 Axelavstånd 2 | 1 360 mm |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2008-10-16 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2026-03-12 |
| 📅 Första gången i trafik | 2008-10-29 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2024-10-15 |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 12:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 8 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 10 000 kr
- *Antal bud*: 1
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 9900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 12375 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 12:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Budhistorik
| Belopp (exkl. moms) | Belopp (inkl. moms) | Datum | Autobud | Budgivare |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 8 000 kr | 10 000 kr | 2026-05-08 13:05 | Nej | 1 |

---

### Alla bilder
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-2.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-3.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-4.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-5.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-6.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-7.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-8.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-9.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-10.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-11.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-12.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-13.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-14.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-15.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-16.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-17.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-18.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-19.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-20.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-21.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-22.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-23.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-24.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-25.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-26.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-27.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-28.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-29.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-30.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-31.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-32.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-33.jpg)
![Trailer Limetec Ppu 342 -2008](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/267-34.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 8044
- *Namn*: Lastbilssläp och Trailers


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/136713/lastbilar/trailer-limetec-ppu-342-2008.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/136713/lastbilar/trailer-limetec-ppu-342-2008
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
