# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt

![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270.jpg)
- *ID*: 136716 (270/136716)
- *Kategori*: Lastbilar
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2025-05-19
* Tillverkare: Schmitz Cargobull 
* Typnummer: K0 36
* Invändig längd: ca 12370 mm
* Invändig bredd: ca 2540 mm
* Invändig höjd: ca 3250 mm

**Utrustning**
* Öppningsbar sida

**Anmärkningar**
* Se bilder
* Sned dragstång 

OBS! Säljs som reparationsobjekt!

Se mer information under egenskaper nedan...
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Lastbilstillverkare | Schmitz Cargobull |
| 📝 Handelsbeteckning | K0 36 |
| 🪪 VIN | WSMA7320000852878 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Flerfärgad |

#### Tekniska specifikationer

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 💺 Antal säten | 0 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 🚗 Kaross | Skåp |
| 📅 Fordonsår | 2 010 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2023-10-05 |
| 🏢 Station | Opus Kungsängen-brunna Truck Center |
| 📋 Senaste utfall | Underkänd |
| 📝 Besiktningsorsak | UTG |
| ⚠️ Föreläggandedatum | 2025-05-19 |
| 🔤 Besiktningsgrupp | 12/12/12 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 265/70R19.5 |
| 🛞 Däck bak | 265/70R19.5 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 14 500 mm |
| ↔️ Bredd | 2 600 mm |
| ⚖️ Tjänstevikt | 10 230 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 36 000 kg |
| ⚖️ Maxlast | 25 770 kg |
| 🔢 Antal axlar | 4 |
| 📏 Axelavstånd | 1 310 mm |
| 📏 Axelavstånd 2 | 6 990 mm |
| 📏 Axelavstånd 3 | 1 820 mm |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2009-10-06 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2025-07-18 |
| 📅 Första gången i trafik | 2009-10-06 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2026-03-11 |
| 🚫 Körförbud | Ja |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 12:07 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 3 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 3 750 kr
- *Antal bud*: 0
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 6900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 8625 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 12:07 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Alla bilder
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-2.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-3.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-4.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-5.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-6.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-7.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-8.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-9.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-10.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-11.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-12.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-13.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-14.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-15.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-16.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-17.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-18.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-19.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-20.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-21.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-22.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-23.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-24.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-25.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-26.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-27.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-28.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-29.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-30.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-31.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-32.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-33.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-34.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-35.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-36.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-37.jpg)
![Lastbilssläp Schmitz K0 36 -2010 | Reparationsobjekt](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/270-38.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 8044
- *Namn*: Lastbilssläp och Trailers


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/136716/lastbilar/lastbilsslap-schmitz-k0-36-2010-reparationsobjekt.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/136716/lastbilar/lastbilsslap-schmitz-k0-36-2010-reparationsobjekt
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
