# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018

![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274.jpg)
- *ID*: 136717 (274/136717)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2026-11-30
* Mätarställning: ca 119 550 km
* Antal nycklar: 1 st
* Service: Servicebok finns, osäker servicehistorik
* Däck: Sommar- och vinterhjul

**Utrustning**
* AC
* Sätvärme

**Anmärkningar**
* Se bilder
* Fellampor i instrumentpanel
* Förarstol skadad
* Spricka i framrutan

Se mer information under egenskaper nedan...
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Dacia |
| 📝 Handelsbeteckning | Dokker |
| 📅 Tillverkningsår | 2 018 |
| 🪪 VIN | UU18SDPJ560469187 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Tekniska specifikationer

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 💺 Antal säten | 0 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 🚗 Kaross | Skåpbil |
| 📅 Fordonsår | 2 018 |
| 👥 Passagerarantal | 1 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 86 787 km |
| ✅ Senast godkänd | 2024-11-01 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2026-11-30 |
| 🏢 Station | Dekra Vallentuna |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 🔤 Besiktningsgrupp | 36/24/14 |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | 6 |
| 🏎️ Maxhastighet | 163 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 89 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 1 461 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Manuell |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |
| 🛞 Drivaxlar fram | 1 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 185/65 R15(92)T |
| 🛞 Däck bak | 185/65 R15(92)T |
| ⭕ Fälg fram | 6 J 15-40 |
| ⭕ Fälg bak | 6 J 15-40 |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 4 363 mm |
| 📏 Höjd | 1 804 mm |
| ↔️ Bredd | 1 751 mm |
| ⚖️ Tjänstevikt | 1 301 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 1 956 kg |
| ⚖️ Maxlast | 655 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |
| 📏 Axelavstånd | 2 810 mm |
| ⚖️ Släpvikt B-körkort | 1 544 kg |
| ⚖️ Släpvikt BE-körkort | 1 200 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2018-04-11 |
| 📋 Fordonsstatus | I trafik |
| 📅 Statusdatum | 2024-11-06 |
| 📅 Första gången i trafik | 2018-08-27 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2025-02-13 |
| 🇪🇺 EU-typgodkännandenr | e2*2007/46*0030*41 |

#### Komfort och förarstöd

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛡️ Passagerarairbag | Ja |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 09:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- **_OBS_**: Objektet säljs inkl. ej avdragsgill moms
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 5 500 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 5 500 kr
- *Antal bud*: 1
- *Moms på bud*: 0%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 500 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 3900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 4875 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 09:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Budhistorik
| Belopp (exkl. moms) | Belopp (inkl. moms) | Datum | Autobud | Budgivare |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 5 500 kr | 5 500 kr | 2026-05-11 23:56 | Nej | 1 |

---

### Alla bilder
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-2.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-3.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-4.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-5.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-6.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-7.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-8.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-9.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-10.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-11.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-12.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-13.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-14.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-15.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-16.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-17.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-18.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-19.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-20.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-21.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-22.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-23.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-24.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-25.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-26.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-27.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-28.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-29.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-30.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-31.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-32.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-33.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-34.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-35.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-36.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-37.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-38.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-39.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-40.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-41.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-42.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-43.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-44.jpg)
![Skåpbil Dacia Dokker Express 1.5 dCi -2018](https://media.budi.se/auctionobjects/images/joel/274-45.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 7978
- *Namn*: Skåpbil


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/136717/fordon/skapbil-dacia-dokker-express-1-5-dci-2018.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/136717/fordon/skapbil-dacia-dokker-express-1-5-dci-2018
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
