# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell

![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1.jpg)
- *ID*: 137391 (1/137391)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Haninge (Stockholm)

---

### Beskrivning

```markdown
* Besiktigad tom: 2027-08-31
* Tillverkare: Brenderup 
* Typnummer: Open trailer ES203 UB 1160x2030x350
* Prod no: 805797
* Item no: 312686

**Utrustning**
* Kapell

**Anmärkningar**
* Se bilder

Se mer information under egenskaper nedan...
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Fordonstillverkare | Brenderup |
| 📝 Handelsbeteckning | Es200 |
| 🔢 Modellnummer | BRE000000 |
| 📅 Tillverkningsår | 2 020 |
| 🪪 VIN | YU100B114LP671838 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Okänd |

#### Tekniska specifikationer

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 💺 Antal säten | 0 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Släpvagn |
| 🚗 Kaross | Släp |
| 📅 Fordonsår | 2 020 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| ✅ Senast godkänd | 2025-08-30 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2027-08-31 |
| 🏢 Station | Opus Norrtälje-görla |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 🔤 Besiktningsgrupp | 48/24/24 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 145/80Rx13 |
| ⭕ Fälg fram | 13x4.5J |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 0,1 m |
| 📏 Höjd | 0,1 m |
| ↔️ Bredd | 20 m |
| ⚖️ Tjänstevikt | 125 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 600 kg |
| ⚖️ Maxlast | 475 kg |
| 🔢 Antal axlar | 1 |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2020-07-09 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2026-02-04 |
| 📅 Första gången i trafik | 2020-09-08 |
| 📄 EU-registreringsbevis datum | 2026-01-29 |
| 🇪🇺 EU-typgodkännandenr | e24*2007/46*0379*01 |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 13:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 3 000 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 3 750 kr
- *Antal bud*: 1
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 1600 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 2000 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 13:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Haninge (Stockholm)
- *Utlämningsadress*: Jordbro
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett konkursbo.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Budhistorik
| Belopp (exkl. moms) | Belopp (inkl. moms) | Datum | Autobud | Budgivare |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 3 000 kr | 3 750 kr | 2026-05-11 23:32 | Nej | 1 |

---

### Alla bilder
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-2.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-3.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-4.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-5.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-6.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-7.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-8.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-9.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-10.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-11.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-12.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-13.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-14.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-15.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-16.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-17.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-18.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-19.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-20.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-21.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-22.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-23.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-24.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-25.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-26.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-27.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-28.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-29.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-30.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-31.jpg)
![Släpvagn Brenderup EasyLine -2020 | Kapell](https://media.budi.se/auctionobjects/images/fileugjebviuerygl/1-32.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 8045
- *Namn*: Släpvagn


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/137391/fordon/slapvagn-brenderup-easyline-2020-kapell.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/137391/fordon/slapvagn-brenderup-easyline-2020-kapell
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
