# Budi Auktioner - Budi.se - Auktioner online
------------------------------------------------------------------------

## Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019

![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2.jpg)
- *ID*: 137410 (2/137410)
- *Kategori*: Fordon
- *Plats*: Jönköping (Jönköping)

---

### Beskrivning

```markdown
Kylbil
Kylaggreggat startar och kyler
Servicebok finns
Anmärkningar:
1 nyckel
Stenskott vindruta
Dags för service, servicelampa lyser
En del skav, lackskador och slag i lacken
Endast dubbade vinterhjul
Oljesöl i motorrum vid stickan
```

---

### Egenskaper

#### Produktinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🏷️ Biltillverkare | Renault |
| 📝 Handelsbeteckning | Trafic |
| 📅 Tillverkningsår | 2 019 |
| 🪪 VIN | VF1FL000464136729 |

#### Utförande

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🎨 Färg | Vit |

#### Tekniska specifikationer

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 💺 Antal säten | 0 |

#### Fordonsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🚛 Fordonsslag | Lastbil |
| 🚗 Kaross | Skåpbil |
| 📅 Fordonsår | 2 019 |
| 👥 Passagerarantal | 2 |

#### Besiktning

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🔢 Mätarställning vid senaste besiktning | 171 829 km |
| ✅ Senast godkänd | 2026-02-11 |
| 📅 Besiktigad t.o.m. | 2027-04-30 |
| 🏢 Station | Bilprovningen Jönköping Gamla Flygfä |
| 📋 Senaste utfall | Godkänd |
| 🔤 Besiktningsgrupp | 36/24/14 |

#### Miljö och prestanda

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🌿 Euro miljöklass | 6 |
| 🏎️ Maxhastighet | 176 km/h |

#### Motor och drivlina

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🐎 Motoreffekt | 143 hk |
| 🔩 Cylindervolym | 1 997 cm³ |
| ⚙️ Växellåda | Automat |
| ⛽ Drivmedel | Diesel |
| 🛞 Drivaxlar fram | 1 |

#### Däck och hjul

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛞 Däck fram | 215/65R16C 106/104 |
| 🛞 Däck bak | 215/65R16C 106/104 |
| ⭕ Fälg fram | 6.0 J 16 - 50 (C2)B |
| ⭕ Fälg bak | 6.0 J 16 - 50 (C2)B |

#### Mått och vikt

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📏 Längd | 5 399 mm |
| 📏 Höjd | 1 953 mm |
| ↔️ Bredd | 1 956 mm |
| ⚖️ Tjänstevikt | 2 068 kg |
| ⚖️ Totalvikt | 3 050 kg |
| ⚖️ Maxlast | 982 kg |
| 🔢 Antal axlar | 2 |
| 📏 Axelavstånd | 3 500 mm |
| ⚖️ Släpvikt B-körkort | 750 kg |
| ⚖️ Släpvikt BE-körkort | 1 650 kg |

#### Registreringsinformation

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 📅 Registreringsdatum | 2019-11-16 |
| 📋 Fordonsstatus | Avställd |
| 📅 Statusdatum | 2025-04-22 |
| 📅 Första gången i trafik | 2019-12-16 |
| 🇪🇺 EU-typgodkännandenr | e2*2007/46*0014*42 |

#### Komfort och förarstöd

| Egenskap | Värde |
| --- | --- |
| 🛡️ Passagerarairbag | Ja |

---

### Budinformation
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 10:03 (Svensk tidszon)

- **_OBS_**: Endast företag får lägga bud på detta objekt
- *Ledande bud (exkl. moms)*: 38 500 kr
- *Ledande bud (inkl. moms)*: 48 125 kr
- *Antal bud*: 22
- *Moms på bud*: 25%
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (exkl. moms)*: 500 kr
- *Varje bud måste öka i jämna steg om (inkl. moms)*: 625 kr
- *Reservationspris uppnått*: Nej

- *Serviceavgift (exkl. moms)*: 9900 kr
- *Serviceavgift (inkl. moms)*: 12375 kr

- *Reservationspris*: ej uppnått

---

### Auktion
- *Auktionsavslut*: 2026-05-20 10:03 (Svensk tidszon)

- *Plats*: Jönköping (Jönköping)
- *Utlämningsadress*: Jönköping
- *Visning*: Efter ö.k. med pro@budi.se
- *Frakt*: Ej tillgänglig
- *Säljare*: Säljes på uppdrag av ett företag.

---

### Auktionsansvarig (auktionsmäklare)
- *Namn*: Budi Auktioner
- *E-post*: fordon@budi.se
- *Telefon*: 08-20 65 55

---

### Budhistorik
| Belopp (exkl. moms) | Belopp (inkl. moms) | Datum | Autobud | Budgivare |
| --- | --- | --- | --- | --- |
| 38 500 kr | 48 125 kr | 2026-05-13 16:13 | Nej | 1 |
| 33 500 kr | 41 875 kr | 2026-05-13 09:34 | Nej | 6 |
| 33 000 kr | 41 250 kr | 2026-05-13 08:23 | Nej | 5 |
| 30 500 kr | 38 125 kr | 2026-05-12 22:58 | Nej | 4 |
| 30 000 kr | 37 500 kr | 2026-05-12 22:58 | Ja | 2 |
| 30 000 kr | 37 500 kr | 2026-05-12 22:58 | Nej | 4 |
| 29 500 kr | 36 875 kr | 2026-05-12 22:57 | Ja | 2 |
| 29 000 kr | 36 250 kr | 2026-05-12 22:57 | Nej | 4 |
| 28 500 kr | 35 625 kr | 2026-05-12 22:57 | Ja | 2 |
| 28 000 kr | 35 000 kr | 2026-05-12 22:57 | Nej | 4 |
| 27 500 kr | 34 375 kr | 2026-05-12 22:57 | Ja | 2 |
| 27 000 kr | 33 750 kr | 2026-05-12 22:57 | Nej | 4 |
| 26 500 kr | 33 125 kr | 2026-05-12 22:57 | Ja | 2 |
| 26 000 kr | 32 500 kr | 2026-05-12 22:57 | Nej | 4 |
| 25 500 kr | 31 875 kr | 2026-05-12 22:57 | Ja | 2 |
| 25 000 kr | 31 250 kr | 2026-05-12 22:57 | Nej | 4 |
| 24 500 kr | 30 625 kr | 2026-05-11 13:06 | Ja | 2 |
| 24 000 kr | 30 000 kr | 2026-05-11 13:06 | Nej | 3 |
| 23 000 kr | 28 750 kr | 2026-05-07 18:54 | Ja | 2 |
| 22 500 kr | 28 125 kr | 2026-05-07 18:54 | Nej | 3 |
| 21 500 kr | 26 875 kr | 2026-05-07 09:59 | Nej | 2 |
| 21 000 kr | 26 250 kr | 2026-05-06 22:47 | Nej | 1 |

---

### Alla bilder
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-2.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-3.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-4.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-5.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-6.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-7.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-8.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-9.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-10.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-11.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-12.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-13.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-14.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-15.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-16.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-17.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-18.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-19.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-20.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-21.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-22.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-23.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-24.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-25.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-26.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-27.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-28.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-29.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-30.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-31.jpg)
![Kylbil Renault Trafic 3.0t 2.0 dCi -2019](https://media.budi.se/auctionobjects/images/roadteksgs1/2-32.jpg)


---

### Säljs i Auktion
- *ID*: 8010
- *Namn*: Lastbil och skåpbil


------------------------------------------------------------------------

Tack för att du besöker Budi.se!

- Denna sida finns tillgänglig på: https://www.budi.se/objekt/137410/fordon/kylbil-renault-trafic-3-0t-2-0-dci-2019.md
- Denna sida finns också tillgänglig som HTML på: https://www.budi.se/objekt/137410/fordon/kylbil-renault-trafic-3-0t-2-0-dci-2019
- För fullständiga LLM instruktioner, se: https://www.budi.se/llms.txt

------------------------------------------------------------------------

Copyright Budi AB - All rights reserved
