ELMOPED. Maxibianca M1 Svart
ELMOPED. Maxibianca M1 Svart
Maxibiancas M1a är en smidig och smart elmoped som hjälper dig i din vardag.
Att ladda den tar bara cirka 4 timmar. Med denna laddning tar du dig en 2,5-5 mil beroende på körsätt och utomhustemperatur.
Med sin vikt på bara 18 kg är den smidig att lyfta i och ur bilen eller av och på ett tåg (hopfälld). Varför inte ta med dig den
på -resan, golfbanan, båten, husbilen, husvagnen?
Med en begränsning på 25 km/h klassas fordonet som moped II. -Detta innebär att du behöver vara över 15 år för att köra fordonet,
men du slipper t ex betala i stan för parkering och jobbiga besiktningar m m, då den inte är registrerad för vägskatt.
Glöm inte hjälmen och ha lyset tänt när det är mörkt och en trafikförsäkring om olyckan skulle vara framme.
Tillbehör som blåtandsuppkopplad högtalare och USB-port för att ladda telefonen är väl saker man inte kan leva utan?
Pendlar du?
Idag får man inte ta med sig cyklar ombord på vissa tåg eller mellan vissa klockslag.
Men med vår smarta hopfällbara elmoped kan du ta med den. Förenkla din vardag och spara pengar genom att skippa bilen
in till stan sam-tidigt som du reser miljömedvetet.
Snabbfakta
Klass II elmoped i 4 olika färger
Effekt: 350 W / Volt: 48 V
Maxfart: 25 km/h
Laddtid: 3–4 timmar
Räckvidd per laddning: 25–55 km beroende på körstil och utomhustemperatur.
OBS! Läs informationen under fliken 'Om auktionen' för de specifika hålltider, utlämningsadress och betalningsvillkor som gäller för just den här auktionen.
Varje auktionsobjekt har 3 minuters flytande nedräkning, dvs vid utsatt tid så påbörjas en 3 minuters nedräkning som förlängs med 3 min för varje nytt bud som inkommer under nedräkningsperioden.